Délmagyarország, 1926. szeptember (2. évfolyam, 201-225. szám)

1926-09-14 / 211. szám

I92C szeptember 14 Pi&MACg IAR08SS1Í3 9 Sport Győzött a Bástya. Bástya—Nemzeti 4 : 2 (2 :1). As őszbenyuló gyönyörű nyári délutánon, a rekkenő hSség dacára nár a korai órákban megindult a népvándorlás as ujsiegeái sport­telep leié. HHalmis tömegek le-ték kőiül a pályát, mindenki tanujs akart [enni ax első siefcdi professzicnisla bajcolii mérkőzésnek. A nagy érdeklődés indokolt vol>. Az első fél­idő ugyan nem nyújtotta a remélt já é*ot és küzdelmet, de a második már kielégítette az igényeket, mert a mérkőzésnek ez a fáma az ideiekre menően izgalmas volt. As ehő fé idő­ben a vendégcsapat volt a többet kezdemé­nyező, mig a második teljesen a Bástyáé, sok­szor bosszú időn át kapujához szegezte ellen­felét. A győztes ciapst kiemelkedően legjobb része a htlf-lrió voit. Vrtber bebizonyította, bogy tud, nagyon sokat tud. Ideális szerelései, pisszai, feljáiéka, meglepetésszerű hatalmas lövései a legjobb magyar ceuter halfat mutatják. Két part­nere közül ezúttal Simika volt a jobbik, Tóth néha szabadon engedte szélsőjét, hibát azonban alig követett cl. A közvetlen védetem legjobb embere ismát Emmtrliag volt, mig Stck ha­nyatló formában van. Achl néhány szép védést produkált, az első gélt kis szerencsével véd­hette volna. A csatársor három fix pontja Salll. Masch és Airthim, Palkó még kissé nehezen tudja dirigálni a támadósorf, mig Wahl egyelőre gyenge a c tatársorban. A Nemzeti friss, lendületes Játékot mutató csatársora legjobb a csaoatban. Különösen a Cütiayi-Spiiz—Rimay II. baloldal volt ele­mében, de a kis Laukú III, is siépen illeszke­dik a támadósorba. Bartos és Hossó Jók még a csspatban, a többiek szürke Játékosok. Bástya-támadásokkal indul a Játék, azonban hamarosan lábrakap a Nemzeti is és már a 9 ik percben gólt ér al, Czitiapi a lassú Beck melleit kapura lő, Acht kiejti és Lsukó III. be­vágja a labdát. 0:1! Etulán is támid a fő­városi csapit, de a balfsor hatalmas munkát végez és a támadások ritkán Ju'nak cl a bek­kekig. A félidő végét a Bástya uralja, a 40 ik percben Solti kercaztpsssiábél Ábrahám igen nehéz szögből éésen kapura lő és kiegyenlít. 1:11 Remek gél vol'. Htrom perc múlva kor­úért rug Solti, ideális beadását Palkó befejeli. 2:11 A második félidő szép Játékksl kezdődik. Wahl, Busch, Palkó lőnek kspu mellé. A 17-ik percben Spitz kitör, Beck elkiséri a kspuig, itt Rémay Il-nöz tolja a labdát, aki védhetetlen góilil kiegyealit. Öldöklő iramú finisbe fog a Bástya, sorozatos támadást vezet Augusztino­vics kapuja elten, aki többször fog nehéz lab­dákat, de eredményt csak a 35-ik perc hoz. A 16 osról i élt szabadrúgást Ábrahám Weber­nek adja, aki szép félmsgss bombalövéssel megszerzi a vezetést. 3:21 Ujabb gól a foly­tonos otfenziva u'án a 41-ik percben esik, mi­kor Solti átadását Palkó bevágja és beállítja a végeredményt. 4:21 Iránctis hibátlanul bírás­kodott. ^ Sabária megverte Újpestet. A szombathelyi derby meglepsiásscl végződött A Sabária nagy­sierü Játékkal már az első percben eléri a győztes gélt Mistáros révén, mig a második félidőben Újpest tflbbit támad, ds a Sabária Jól védekezik. Visas—Kispest 3:0 (2:0). A gvenge kis­pesti együttest szép c tatár játékkal Takács j(2) es Szentmlklóssy góljaival biztosan verte a Vasas. Budai 33-as—III. ker. 6:3 (5:1). Siáp Já­tékkal gvösölt a fiatal budai c«apat. A 33 ások góljait Eicbbaurq, Schmidt, Ctumfi, Krámer, Kaltenccker és Pápai, a sivákét Skvarek (2) és Horváth lőUík. Hungírii—Ferencváros 4:2 (1:2). A ser­Ifgméikőiést a Hutsgárii nyerte, bár Ferenc­város már 2:0 ri vetetett. A Hungária gótjait Stoflián (2), Tritz és Passtrovics, a Ferenc­városét Sándor és Stscovils lőiték. Amatőr mérkőzések. MTK—SzAK 3:0 (2:0). (Mikt). A makói csapit mult he i bemutatkozása már sejttette, hogy egy olyan csapit került az I. osztályba, amely sok megtepetéit okozhat. Est a feltevést igaiolia a SzAK elleni mérkőaés, amelyei, bár a tartalékos S*AK ellen Játszottak, szép küz­delem után Opré (2) és dr. Erdei góljaival biztosan nyertek a makóiak. HTVE—MAK 5:4 (3:2). (Vásárhely). A gyenge védelmek mellett a Jói lövő csatárok összesen kilenc gólt rúgtak. A vivők góljail Veresházi, Nemes (2), Dinholler és Biró, a makóitkét Biró, Leilner és Bretkó (2) lőtték. SzTK—KEAC 4:1 (3:1). A tartalékos KEAC könnyen adta meg magát a kék-fehér csapat­nak, amelynek gó Jsit Adányi, Kalmár (2) és Bayer lőtték. Az egyetemi csapat gólját Lázár rúgta. Zrinyi komb.—FTC 1:0 (1:0). Az FTC második bemutató mérkőzésén nahéz ellenfele volt a Zrinyi KAC kombinált csapatának, amely Hlavanda gő Jávai győtCtt szép kQsdcfem után. A SiDE ctafátála második lett. A MAC úszóversenyén s SíUE Z.ótér—Mikty— Hav IL— Vágé—Sirccli—Brenner—Sii:ő—Hsy I.—Wan­nis II.—Wtnnie I. stafétája az NSC mögött a legrövidebb beafaiáttal második iatt. Báríny ugyanekkor 1 p. 02.6 mp. alalt uszfa a 100 méerf. Három uj rekord a MAC versenyén. A MAC szezonzáró atlétikai versenye három oj rekord­dal végsődöt*. Daráaya 1465 cm.-es lulydobása. Pás/tiki 721 cm.-es távologrása és a KAVE 1 p. 59 mp- es svádstalátála az uj rekord. Macasugráabin Késaárky 190 cra.-el első lett, mig Orbán csak 181-et vitte. Láthatólag in­disjponíltan teisenyzett. A Bástya közgyűlése. Vasárnap délelőtt tar­totta a Bástya alakuló közgyűlését. Bástyái Holt­zer Tivadar elnök megnyitója után Faragó Lajos a PLSz üdvözletét tolmácsolta. A közgyűlés ez­után elfogadta az alapszabályokat, majd hivatalos lista sserint megválasztotta a kővetkező igazgató­ságot és felügyelő bizottságot. Igazgatóság: Bsuer Zoltán, V. Balogh Sándor, dr. Bertényi Iván, Fa­zekas Endre, dr. Fischer Marcei. Fischof Gyula, Franki Antal, Gál Miksa, Grősz Lijos, b. Holttér Tivadar, Kardos Mihálr, Kovács Jó*sel, dr. Má­iuss Egyed, v. Papp Ferenc. Pick Lajos, Prágai Ferenc, dr. Rottenberg Pál, Rózsa Béla, Sós Manó, Steln Sándor (Hap»), dr. Szabő Béla, Szamek Manó. Székely Albert. Scheifer Tibor. Vass Ká­roly, Villányi Ármin, Winkler Andor, Winkler Mi­hálr, Winternitz Ltpót, Wolf Endre. Felügyelő bi­zottság: Böicsök János, dr. Grosser Jenő, Lip­schitz Lajos, Szekulesz Jőzsef, Vály Lijos. Az uj igazgatóság tartotta ezután első ülését és megvá­lasztotta a kövstkeiő tisztikart Elnök: bástyái Holtzer Tivadar, alelnök: Kardos Mihály, ügyv. titkár: Stein (Hapa) Sándor, igazgató: Bsuer Zoltán, pinziárot főkönyvelő: Pick Lsjos, ellenőr: Grósz Lajos ét szeriáros: Prágai Ferenc. Ottománok, matracok, kárpitosmunkák, nrtszobák, mokett és bőrgarnitúrák Illkoffer Albert kárpitosnál Szeged, Bistya ucca 9, Kass-kivéházzal Szemben. Teleion 10-H. 367 Készpénzárban részletfizetésre is. Sl sorén du fekete hox gyepmekcifiók t 2,aL~3,5ig 51-35ia jQ/X&r^ £qyes jiárok még olcsóbb árakban,! Rogy választék gj/ermek-harisnifákbazi. jx&m^ rdss' m^m V m